Darts / 【TRIPLEIGHT】effort2 DLC Akihiko Owaku Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Black model with DLC coating which boasts of high hardness and high wear resistance to effor2 used by Akihiko Owaku.
Specification
Material: Tungsten 90
Length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.6mm
Weight: 20.0g (barrel only)
Center of Gravity: Center
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Shaft: LARO Shaft x 3 (1 set)
Tip: Premium Lip Point tip x 3 (1 set)
Flight: Dee.flight x 3 (1 set)
Akihiko Owaku Model Items
-
TRIPLEIGHT
AXEBEC2 Air type-A Akihiko Owaku Model 2BA 18gJPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
TRIPLEIGHT
effort4 type-B Rainbow95 Akihiko Owaku Model 2BA 21.0gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
TRIPLEIGHT
effort Period Plain Akihiko Owaku Model 2BA 18gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
TRIPLEIGHT
XEBEC Plain Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
TRIPLEIGHT
AXEBEC2 Air type-B Akihiko Owaku Model 2BA 18gJPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
TRIPLEIGHT
effort Period Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )