Darts / 【Harrows】FIRE INFERNO Steel 23gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The image of a fire (inferno) burning up from hell, completed with the most advanced CNC machine of the era.
The inferno cut that looks like a crack on the barrel further enhances the grip and realizes aggressive flying.
Specifications
Material: 90% tungsten
Maximum diameter:7.5mm
Total length:50.0mm
Barrel weight:23.0g
Barrel match weight: ±0.05
Center of gravity:Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TRIPLEIGHT
effort3 Rainbow95 AKIHIKO OWAKU MODEL 2BA 21.5gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
Zaoral
Recovery Necklace White/Gold LJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
CAMEO
GARMENT JAPANESQUE2 KON ZAKURAJPY 6,072 ( USD 38.63 )
-
G's DARTS
BLADE?Kazuki Fukui modelJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
Harrows
SPINA GOLD 90% TUNGSTEN steel 22gRJPY 12,980 ( USD 82.58 )