Darts / 【Winmau】Joe Cullen Steel 23g 1462-23
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is the Joe Cullen model that moved to Winmau in 2020.
He is one of the most popular PDC players in the world. It has a modern and mild scalloped grip, which allows for delicate control.
This model is accented with the image color red, and the entire model is coated with PVD for increased durability.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 50.8mm
Maximum Diameter:6.8mm
Barrel Weight:23.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
Winmau
Daryl Gurney 90% Tungsten - Special Edition steel 22gJPY 11,204 ( USD 70.49 )
-
Winmau
Michel Van Gerwen model Aspire steel 25g 1444-25JPY 8,910 ( USD 56.06 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Z2 TSUNEKI ZAHA MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 99.42 )
-
TARGET
JAPAN COSTRUCOTRS CHAMPION 2018 RISING SUN 3.0 2BA LIMITED EDITION (HARUKI MURAMATSU)JPY 22,204 ( USD 139.72 )