Darts / 【TIGA】Shumari Haruka Sakai Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The first model for Yoka Sakai, a player active in JAPAN LADIES based in Hokkaido.
The combination of the moderate taper angle and the shark cut adopted for the main cut achieves powerful flight.
Shumari means "fox" in the Ainu language.
In the cute name, you can see the aspect of a hunter who aims at the target accurately.
This time, a special color version with gold coating was also released at the same time in limited quantity.
The color ring is close to the player's image color, yellow.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 40.0mm
Maximum diameter:7.5mm
Barrel Weight:17.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Haruka Sakai Model Items
-
TIGA
Shumari Haruka Sakai Model LimitedJPY 13,000 ( USD 81.40 )
-
SHADE×TIGA
SPECIAL COLLABORATION Haruka Sakai COLLABO T-shirt Black XLJPY 4,000 ( USD 25.04 )
-
SHADE
Player collaboration pin badge Haruka SakaiJPY 1,500 ( USD 9.39 )
-
SHADE×TIGA
SPECIAL COLLABORATION Haruka Sakai COLLABO T-shirt Black MJPY 4,000 ( USD 25.04 )
-
SHADE×TIGA
SPECIAL COLLABORATION Haruka Sakai COLLABO T-shirt Black LJPY 4,000 ( USD 25.04 )
-
SHADE×TIGA
SPECIAL COLLABORATION Haruka Sakai COLLABO T-shirt Black SJPY 4,000 ( USD 25.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )