Darts / 【RED DRAGON】Robert Thornton Special Edition Steel 24g 2248
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Diamond Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Red Dragon is Robert Thornton's signature special edition.
A simple design with a classic grip pattern and a PVD black coating for durability.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length: 50.8mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:24.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.25 )
Recently checked items
-
RED DRAGON
Peter Wright Snakebite World Champion Torpedo SE Steel 25g 2245JPY 13,035 ( USD 82.31 )
-
RED DRAGON
Snakebite Peter Wright model World Champion 2020 Edition steel 25gJPY 13,035 ( USD 82.31 )
-
RED DRAGON
Snakebite Peter Wright model DOUBLE WORLD CHAMPION SPECIAL EDITION GOLD PLUS Steel 22g 2413JPY 13,300 ( USD 83.98 )