Darts / 【DMC】Hawk 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The weight of the barrel has been adjusted from 16.5g to 18g.
The barrel is shaped toward the back and has a sharp edge for excellent finger contact.
Specifications
Overall length: 38.5mm
Maximum diameter: 7.1mm
Weight: 18.0g
Material:Tungsten90
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Nobuhiro YamamotoJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
Zaoral
Recovery Necklace White/Silver LJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
Harrows
SUPER GRIP SHAFT Short JADEJPY 770 ( USD 4.89 )
-
Hyper electra
chemical Momoka Makino ModelJPY 9,982 ( USD 63.51 )
-
TARGET
DIAMOND PRO POINT Black 32mm No.109141JPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
Fit
GEAR Shaft fis8831 ["Normal"] ["Spin"]JPY 1,130 ( USD 7.19 )