Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE REYN 2.0 Reyn Agcaoili Model SWISS POINT 21g 190556
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 156.65 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/8 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The "BLACK MARQUE" series has attracted players from all over the world who aim for the top.
The specifications are designed for competition-oriented players.
Based on the opinions of players on the Pro Tour, we have created unique darts barrels for each of them.
Pirates aim for the top and take a leap to the next level.
~Fear the Deep
Sophisticated straight barrel
The rear section has a delicate compound cut for a strong grip. This prevents slipping and supports control.
From the middle section to the front, evenly placed ring cuts and hexagonal honeycomb lines create a design that is both functional and unique.
The entire barrel is coated with PVD gold to beautifully accentuate the delicate lines and cuts.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used:340032 SWISS SILVER NANO POINT 30MM
Reyn Agcaoili Model Items
-
TARGET
BLACK MARQUE REYN 2.0 Reyn Agcaoili Model 2BA 210449JPY 14,000 ( USD 89.37 )
-
TARGET
BLACK MARQUE REYN 2.0 Reyn Agcaoili Model SWISS POINT 21g 190556JPY 19,800 ( USD 126.39 )
-
8FLIGHT
REYN AGCAOILI Model CLEAR SHAPEJPY 935 ( USD 5.96 )
-
TARGET
BLACK MARQUE Reyn Agcaoili Model SWISS POINT 190518JPY 19,800 ( USD 126.39 )
-
8FLIGHT
REYN AGCAOILI Model G2 SHAPE White 400913JPY 880 ( USD 5.61 )
-
TARGET
BLACK MARQUE REYN 2.0 Reyn Agcaoili Model SWISS POINT 23g 190557JPY 19,800 ( USD 126.39 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 91.27 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 112.34 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.38 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 98.30 )
-
TARGET
PRIME SERIES XENO MOTOMU SAKAI Model 2BA 210838JPY 22,800 ( USD 145.55 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.44 )
Recently checked items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #59 credit cardJPY 660 ( USD 4.21 )
-
TARGET
RISING SUN G9 NO GROOVE HARUKI MURAMATSU Model SWISS POINT 190541JPY 17,800 ( USD 113.63 )
-
TARGET
SWISS RVE Point Gold 30mm 340234JPY 1,600 ( USD 10.20 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #59 AOI jbstyleJPY 660 ( USD 4.21 )
-
PICPIN
Flower Dot AJPY 770 ( USD 4.90 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Kasumi SatoJPY 5,000 ( USD 31.92 )