Darts / 【COSMODARTS】Kinjo-Tenka Natsumi Iwata model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Wing Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Kinjo-Tenka Natsumi Iwata has a rounded, supple torpedo-style outline that conforms to the player's grip.
The cut design is a combination of a wide square cut and a narrow wing cut.
The edgy cut design contrasts with the silhouette and provides a strong grip.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 43.0mm
Max Diameter: 7.2mm
Barrel Weight: 18.5g
Standard: 2BA
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
Natsumi Iwata Model Items
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Long Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Medium Clear BluegreenJPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
TRiNiDAD
Romero TYPE2 Natsumi Iwata Model SteelJPY 14,800 ( USD 93.13 )
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Small Short Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
TRiNiDAD
THE ROYAL 2024 ROMERO3JPY 14,800 ( USD 93.13 )
-
TRiNiDAD
Romero TYPE3 Natsumi Iwata Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 14,800 ( USD 93.13 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )