Darts / 【COSMODARTS】Hallelujah Kota Suzuki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 36.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Suzuki, winner of 3 PERFECT in 2019, finally has his long-awaited first model!
The short torpedo with a large wing cut provides a firm grip.
Two types are released at the same time: the 19.0g CODEMETAL and the 17.0g standard version.
The name of the barrel, Halleluiah, is related to your child's name.
It's cool, like a baseball player embroidering his child's name on his glove!
■Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 36.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
TARGET
K-FLEX THE LEGEND PAUL LIM MODEL Standard Medium White 410269JPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
CAMEO
SKINNY LIGHT CORDULA KHAKIJPY 4,053 ( USD 25.49 )
-
CAMEO
TRADITION2 VINTAGE LIGHT MISTJPY 5,072 ( USD 31.91 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL SHINTARO SuperJPY 29,700 ( USD 186.89 )
-
CAMEO
SKINNY LIGHT ENAMEL MonoJPY 3,850 ( USD 24.22 )
-
COSMODARTS
FANTASIA 2 Soft Trish Grzesik ModelJPY 17,600 ( USD 110.74 )