Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Yoshihisa Baba Yoshihisa Baba Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Yoshihisa Baba v4 is a retuned version of the Yoshihisa Baba v4 with the same main grips and weight.
This is an ideal entry-level model with a full set of features and an affordable price.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yoshihisa Baba Model Items
-
Fit Flight
Yoshihisa BABA Model ver.2 Shape NaturalJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
Yoshihisa Baba v4 Yoshihisa Baba model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight AIR
Yoshihisa Baba Model shape clearJPY 970 ( USD 6.10 )
-
COSMODARTS
Bliss2 Yoshihisa Baba modelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight Air
Yoshihisa BABA Model ver.2 Shape ClearJPY 970 ( USD 6.10 )
-
COSMODARTS
Yoshihisa Baba v5 Yoshihisa Baba Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )