Darts / 【TARGET】Nastri 02 Swiss Point Steel 24g 190151
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Diamond Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The delicately shaped, milled barrel is silver PVD coated and sandblasted for a sophisticated design.
The new series will lead to optimal performance for all darts players.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 52.0mm
Max Diameter: 7.1mm
Barrel Weight: 24.0g
Standard: Hard
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Yuriko Yamaguchi Indigo LJPY 4,500 ( USD 28.63 )
-
TARGET
Hema 02 Swiss Point Steel 21g 190124JPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
TARGET
CARRERA SPORT TURBO STEEL 24gJPY 11,509 ( USD 73.22 )
-
TARGET
CARRERA SPORT CHARGER STEEL 22gJPY 11,509 ( USD 73.22 )
-
TARGET
CARRERA AZZURRI AZ03 STEEL 24g 100255JPY 13,037 ( USD 82.95 )
-
TARGET
Nastri 01 Swiss Point Steel 21g 190149JPY 13,200 ( USD 83.98 )