Darts / 【YOSHIMURA BARRELS】GLOW 2021 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | YOSHIMURA BARRELS |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Yoshimura Barrels, GLOW 2021
The GLOW type 3 has a larger step backwards to make the grip position clearer.
We also added a fine cut to the entire barrel, which is the biggest feature of the 2021 model.
This is a barrel that will satisfy players who want a firm grip on the barrel.
■Specs
Material: Tungsten 95%
Overall Length: 41.0mm
Max Diameter: 7.5mm
Barrel Weight: 18.2g
Center of Gravity: Center
Contents: 3 Barrels, Product Certificate, Inspection Report
*For Yoshimura Barrels About the screw
The screw is set tighter than normal barrels to prevent the tip and shaft from loosening for concentrated play.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )