Darts / 【one80】ALICE LAW2 ALICE LAW Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The barrel has a maximum diameter of 7.3mm, this is located at the front of the barrel and the rear part is thinner.
The barrel is designed to be held in the same place at all times, making sure you get the right feel when you grip it.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 46.0mm
Maximum Diameter: 7.3mm
Barrel Weight: 22.0g
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
wma0301 JPY 2,546 ( USD 16.20 )
-
TRIPLEIGHT
effort3 Rainbow95 AKIHIKO OWAKU MODEL 2BA 21.5gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
dna0505 JPY 3,240 ( USD 20.61 )
-
MASTER STROKE
T-shirts MIKURU SUZUKI United ver.1 Black XSJPY 3,565 ( USD 22.68 )
-
G's DARTS
BLADE?Kazuki Fukui modelJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
FLAGS
College Logo Sweat Shirt Burgundy MJPY 6,900 ( USD 43.90 )