Darts / 【one80】ALICE LAW2 ALICE LAW Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The barrel has a maximum diameter of 7.3mm, this is located at the front of the barrel and the rear part is thinner.
The barrel is designed to be held in the same place at all times, making sure you get the right feel when you grip it.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 44.0mm
Max Diameter: 7.3mm
Barrel Weight: 18.0g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Chip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
TARGET
ICON PRO GRIP SHAFT PHIL TAYLOR Model INTERMEDIATE 380121JPY 559 ( USD 3.52 )
-
Winmau
Prism Flights No.6915-004JPY 357 ( USD 2.24 )
-
UNICORN
THE POWER Phil Taylor Model Phase 5 BLACK 95%TUNGSTEN 18g No.23128JPY 18,333 ( USD 115.36 )
-
TARGET
["Titanium"] tas0423JPY 1,833 ( USD 11.53 )
-
TARGET
tap0011 XsJPY 7,130 ( USD 44.86 )