Darts / 【TARGET】TARGET Nathan Aspinall Model Black SWISS POINT 22g 190158
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.15mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Asp, Nathan Aspinall Black, has the same outline as the first Aspinall model, but with a black and red coating. The Nathan Aspinall Black has the same outline as the first Aspinall, but with a black and red coating and new grips for a different look and feel.
The barrel is CNC radially cut with a black PVD coating applied over the top.
The silver ring in the black PVD and the bright red color give the barrel a shimmering look.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 50.0mm
Max Diameter: 7.15mm
Barrel Weight: 22.0g
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
NATHAN ASPINAL Model Items
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Medium Black 410143JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 24g 190256JPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Intermediate Black 410142JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL BLACK & RED PRO.ULTRA TEN-X 336380JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 26g 190257JPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
TARGET
THE ASP 80 NATHAN ASPINALL MODEL BLACK EDITION 2BA 210312JPY 7,599 ( USD 48.35 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
STRIX BULBOUS 90% steel 25gRJPY 9,790 ( USD 62.29 )
-
one80
Ben Robb ver.2 Ben Robb Model Steel 23gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Harrows
PREDATOR 90% STEEL 24gRJPY 10,450 ( USD 66.48 )
-
one80
Ascent 04 Steel 22gJPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
TRiNiDAD
DartsCase TOY HibiscusJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
harrows
SUPERGRIP ULTRA FLIGHT RED 3500JPY 489 ( USD 3.11 )