Darts / 【TARGET】NATHAN ASPINAL × ECHO SWISS POINT 23g 190290
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
NATHAN x ASPINALL ECHO
Collaboration model with Nathan Aspinall, aka The Asp.
This elegant barrel is designed with a ring cut at the rear, nano grooves in the center, and milling at the front.
The entire barrel is coated in black to improve durability and give the overall finish a bright look.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 7.10mm
Barrel weight: 23.0g(including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Point used: 340044 SWISS STORM POINT BLACK 26MM
NATHAN ASPINAL Model Items
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 23g 190255JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 26g 190257JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Medium Black 410143JPY 2,480 ( USD 15.73 )
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Intermediate Black 410142JPY 2,480 ( USD 15.73 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL INK FLIGHT & SHAFT KIT Short 3set 420004JPY 1,780 ( USD 11.29 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 22g 190254JPY 15,800 ( USD 100.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )