Darts / 【one80】Ascent 01 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.3mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The new series "Ascent" expands the lineup to accommodate darts with special shapes.
It has a convex grip zone and a complex grip pattern.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 51.3mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 20.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
K-FLEX RCathy Leung Model Standard Medium Clear 410275JPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
DMC
BATRAS Hawk PartsSUS FRONTJPY 1,870 ( USD 11.89 )
-
harrows
PRIME flight 7512JPY 489 ( USD 3.11 )
-
G's DARTS
Value NOEL3JPY 6,800 ( USD 43.26 )
-
D.craft
T90C Emperor series bismarckJPY 10,780 ( USD 68.58 )
-
TARGET
LUKE LITTLER Model WORLD CHAMPION 2025 EDITION SWISS POINT 23g 190700JPY 24,800 ( USD 157.79 )