Darts / 【TIGA】Zero Gravity3 Fusion Hirokazu Osaki Model S-DARTS Limited Edition
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% , Titanium |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.9mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Fusion model of the Zero Gravity3, the Yuichi Osaki model released last year, is now available.
This model is based on the blue gradation and has a thicker maximum diameter of 7.9mm.
The design is more aggressive, with cuts uninterruptedly placed from the rear to the center front.
This work can be proposed not only to users of the conventional series, but also to users who prefer shorter barrels due to the extended cut position.
*The position of the laser engraving differs slightly from product to product.
Specs
Material: 90% tungsten + titanium
Total length: 39.0mm
Maximum diameter: 7.9mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
Hirokazu Osaki Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE GLASH HIROKAZU OSAKI Model 19gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TIGA
Zero Gravity3 Hirokazu Osaki Model 2BAJPY 12,100 ( USD 76.23 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Entertainer HIROKAZU OSAKI MODEL 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TIGA
Zero Gravity3 Hirokazu Osaki Model SteelJPY 12,100 ( USD 76.23 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE GLASH HIROKAZU OSAKI Model limited edition 2BA 18gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW GLASH80 HIROKAZU OSAKI ModelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )