Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE Entertainer HIROKAZU OSAKI MODEL 2BA 17.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A new series was born, embodying the play style of Yuichi Osaki, who "attracts and wins" with his superb flow!
The short torpedo boasts overwhelming operability and sharpness.
The high-density specifications with 95% tungsten provide outstanding stability despite its compact size.
The wing cut has been the model of past A-FLOW Osaki players.
This new model also features a delicate wing cut in the main area, providing both an absorbent grip and a sharp release, and offering high follow-through on all types of throws.
The Entertainer is now complete, providing a wide range of players with the "joy of throwing" and the "pleasure of aiming".
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 38.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Center of Gravity
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Hirokazu Osaki Model Items
-
L-Flight
PRO ALC Hirokazu Osaki Model ver.1 Shape WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TIGA
FUSION ZERO GRAVITY2019 Hirokazu Osaki ModelJPY 22,999 ( USD 146.34 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Entertainer HIROKAZU OSAKI MODEL 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE GLASH HIROKAZU OSAKI Model 19gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
SHADE
Player collaboration pin badge Hirokazu OosakiJPY 1,500 ( USD 9.53 )
-
TIGA
Zero Gravity3 Hirokazu Osaki Model SteelJPY 12,100 ( USD 76.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )