Darts / 【TARGET】ADRIAN LEWIS Model BLACK 2BA 210182
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
BLACK EDITION of Adrian Lewis' legitimate successor barrel
The combination of CNC milling cut and radial grooves provides a stronger grip.
The entire barrel is coated with a black PVD coating and the grooves are coated with a blue coating to create a brightly colored straight barrel.
Adrian 'Jackpot' Lewis is aiming for his third world championship with this barrel!
*SWISS POINT will be used for the STEEL barrel.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 51.0mm
Max. diameter: 6.1mm
Barrel weight: 16.3g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
ADRIAN LEWIS Model Items
-
TARGET
ADRIAN LEWIS model GEN-4 steel 26g 190025JPY 10,000 ( USD 62.97 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS Model BLACK Swiss Point 22g 190165JPY 13,300 ( USD 83.75 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS Model BLACK Swiss Point 26g 190167JPY 13,300 ( USD 83.75 )
-
TARGET
JACKPOT ADRIAN LEWIS MODEL 80% STEEL 22g 101330JPY 6,926 ( USD 43.61 )
-
CONDOR
AXE THE CONQUEROR Adrian Gray Model Standard Short BlackJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
TARGET
JACKPOT ADRIAN LEWIS MODEL 80% STEEL 24g 101331JPY 6,926 ( USD 43.61 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )