Darts / 【TARGET】ADRIAN LEWIS Model BLACK Swiss Point 26g 190167
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
BLACK EDITION of Adrian Lewis' legitimate successor barrel
The combination of CNC milling cut and radial grooves provides a stronger grip.
The entire barrel is coated with a black PVD coating and the grooves are coated with a blue coating to create a brightly colored straight barrel.
Adrian 'Jackpot' Lewis is aiming for his third world championship with this barrel!
*SWISS POINT will be used for the STEEL barrel.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 26.0g
Standard: Hard
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
ADRIAN LEWIS Model Items
-
TARGET
JACKPOT ADRIAN LEWIS MODEL 80% STEEL 26g 101332JPY 6,926 ( USD 43.94 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS Model BLACK Swiss Point 24g 190166JPY 13,300 ( USD 84.38 )
-
TARGET
JACKPOT ADRIAN LEWIS MODEL 80% 2BA 18g 101333JPY 6,926 ( USD 43.94 )
-
CONDOR
AXE THE CONQUEROR Adrian Gray Model Standard Long BlackJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
TARGET
JACKPOT Adrian Lewis Model JP EDITION SOFT TIP 122346JPY 12,223 ( USD 77.55 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS Model BLACK 2BA 210182JPY 13,300 ( USD 84.38 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )