Darts / 【TARGET】POWER 80 SILVER SWISS PPOINT 24g 190171
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
16-time World Champion Phil Taylor's NEW POWER Series is now available!
The straight barrel has a modern radial cut, and the entire barrel is sandblasted for grip and a unique feel.
■Specs
Material: 80% tungsten
Overall length: 54.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER-8ZERO BLACK TITANIUM straight 2BA 19g 200245JPY 8,800 ( USD 55.99 )
-
TARGET
POWER G9 PRO.ULTRA Standard 336770JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Intermediate Black 410124JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
taf0412 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
-
TARGET
POWER-BOLT STEEL 22g 200280JPY 2,000 ( USD 12.72 )
-
TARGET
taf0414 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
PRIME DIAMOND Generation 3 KOSUZU IWAO Model SWISS POINT 22g 190558JPY 22,800 ( USD 145.07 )
-
one80
Reflex Conversion Point Type DJPY 1,680 ( USD 10.69 )
-
pmd0042 Tungsten 90% Less Than Torpedo JPY 7,124 ( USD 45.33 )
-
TARGET
QUARTZ PRO POINT Silver 36mm 100022JPY 2,200 ( USD 13.99 )
-
Harrows
RYAN SEARLE Model SERIES 3 Steel 22gJPY 24,200 ( USD 153.97 )