Darts / 【TRiNiDAD】PRO OLIVARES Aiki Oishi Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.04 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/19 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A long, forward-center-of-gravity, cannonball-shaped torpedo with a grip similar to that of a straight barrel.
Aiki Oishi's first barrel.
The rear main grip section is a combination of a ring cut and a square ring cut for a fine cut, which gives the barrel an absorbent grip.
The angle of the taper is shallow, so the gripping feeling is close to straight.
The front part has a ring cut + micro cut with the aim of grip assist and barrels intertwine with each other when grouping.
Aiki Oishi follows the barrel as it flows along its trajectory.
This is a standard torpedo barrel with a front center of gravity for high control.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.5mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Aiki Oishi Model Items
-
L-Style×PICPIN
Aiki Oishi ModelJPY 770 ( USD 4.84 )
-
GRRM
Australia Duranbah Aiki Oishi ModelJPY 10,499 ( USD 66.01 )
-
TRiNiDAD
OLIVARES2 Aiki Oishi Model 2BAJPY 11,999 ( USD 75.44 )
-
TRiNiDAD
PRO OLIVARES Aiki Oishi Model 2BAJPY 11,999 ( USD 75.44 )
-
COWBOY GRANDPRIX
Highend model MeteorJPY 7,700 ( USD 48.41 )
-
TRiNiDAD
OLIVARES2 Aiki Oishi Model スティールJPY 11,999 ( USD 75.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.91 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.77 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.82 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.23 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.66 )