Darts / 【TARGET】DVB 90 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model 2BA 19g 210196
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
DVB 90 Generation 1
Supervision by Dimitri Van den Bergh, the Dream Maker
The DVB 90 (Dimitri Van den Bergh) G1 was born with a beautiful design that fits a variety of grips.
Different radial cuts in the rear and center of the barrel are designed to provide a stable grip.
The two-tone coloring of the sandblasted front nose and the radial cut at the rear of the barrel gives the barrel a distinctive matte texture.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 17.2g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Dimitri Van Den Bergh Model Items
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420012JPY 1,780 ( USD 11.29 )
-
TARGET
DVB 80 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model SWISS POINT 22g 190193JPY 7,850 ( USD 49.80 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 2BA 19g 210320JPY 13,800 ( USD 87.56 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 Swiss Point 23g 190225JPY 13,800 ( USD 87.56 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH INK FLIGHT & SHAFT KIT intermediate 3set 420011JPY 1,780 ( USD 11.29 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 Swiss Point 21g 190224JPY 13,800 ( USD 87.56 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )