Darts / 【TARGET】DVB 90 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model 2BA 21g 210197
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
DVB 90 Generation 1
Supervision by Dimitri Van den Bergh, the Dream Maker
The DVB 90 (Dimitri Van den Bergh) G1 was born with a beautiful design that fits a variety of grips!
Different radial cuts in the rear and center of the barrel are designed to provide a stable grip.
The two-tone coloring of the sandblasted front nose and the radial cut at the rear of the barrel gives the barrel a distinctive matte texture.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 19.2g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Dimitri Van Den Bergh Model Items
-
TARGET
DVB 80 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model SWISS POINT 22g 190193JPY 7,850 ( USD 49.40 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO 2BA 20g 210365JPY 13,800 ( USD 86.84 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH INK BUNDLE TEN-X 3set 337400JPY 800 ( USD 5.03 )
-
8FLIGHT
DIMITRI VAN DEN BERGH Model Shape Black 400380JPY 935 ( USD 5.87 )
-
TARGET
K-FLEX DIMITRI VAN DEN BERGH MODEL Standard Medium Black 410137JPY 2,480 ( USD 15.60 )
-
TARGET
K-FLEX DIMITRI VAN DEN BERGH MODEL Standard Short Black 410135JPY 2,480 ( USD 15.60 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )