Darts / 【TARGET】POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-9 2BA 18g 210192
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.05mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
x16 world champion
The new 9th generation model in collaboration with Phil Taylor is now available!
High precision barrel made of 95% tungsten for perfect weight setting and barrel balance.
Chrome nano base from the front, grooves compounded with delicate details.
Rear grip area features a unique design with square motif machining.
Performance coating for improved grip performance.
■Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 41.0mm
Maximum diameter: 7.05mm
Barrel weight: 15.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-11 SWISS POINT 24g 190293JPY 18,800 ( USD 118.39 )
-
TARGET
K-FLEX PHIL TAYLOR Model Standard Short Black 410144JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
POWER G9 PRO.ULTRA TEN-X 336790JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
taf0412 ShapeJPY 360 ( USD 2.26 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Intermediate Black 410124JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
POWER INK FLIGHT & SHAFT KIT intermediate 3set 420008JPY 1,780 ( USD 11.20 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )