Darts / 【one80】R2 Resurge Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.9mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Barrels that can be freely changed with points, conversions, and soft tips are now available.
Three models are now available: R2 Revamp, R2 Resurge, and R2 Reverse.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.9mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
R2 Spanner
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
GSD
Natsumi Iwata S-DARTS Joining commemoration T-shirt MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
Real Spec
rea1021JPY 6,380 ( USD 40.59 )
-
STEAL
stc1408 OrangeJPY 1,650 ( USD 10.49 )
-
harrows
PRIME flight 7501JPY 489 ( USD 3.11 )
-
LARO
lrs1311 ClearJPY 570 ( USD 3.63 )
-
JOKER DRIVER
EXTREME APEX Toyokazu Shibata ModelJPY 22,000 ( USD 139.97 )