Darts / 【one80】R2 Resurge Steel 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.5mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.9mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The new barrels are now available in point, conversion, soft tip, and flexible changeable barrels.
Three models are now available: R2 Revamp, R2 Resurge, and R2 Reverse.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.5mm
Maximum diameter: 7.9mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
R2 Spanner
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
BLACK MARQUE RENEGADE 4.0 Jun Kawashima Model SWISS POINT 25g 190580JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
MONSTER
moc0051 BlackJPY 1,813 ( USD 11.53 )
-
UNICORN
S/T WORLD CHAMPION TUNGS GARY ANDERSON 23G No.29002JPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
Infinity Balance
iba0012JPY 5,500 ( USD 34.99 )
-
S4
ShotGlass darts pandaJPY 660 ( USD 4.19 )
-
D.craft
BARREL EXTENSION12 SUS type1JPY 800 ( USD 5.09 )