Darts / 【TRiNiDAD】PRO Locche Yusuke Kuniki Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 53.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
53mm standard long straight barrel with a thin cut.
The first barrel for TRiNiDAD PLAYER Yusuke Kuniki.
The main cut is the same cut used on the FLORES TYPE3, which can transmit power evenly in all directions.
The rest of the barrel is composed of mild ring cut and micro cut.
This is a standard long straight barrel recommended for those who want to grip the barrel firmly.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 53.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 20.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Semi-front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yusuke Kuniki Model Items
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
TRiNiDAD
Locche TYPE2 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
TRiNiDAD
PRO Locche Yusuke Kuniki Model SteelJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
TRiNiDAD
PRO Locche Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model SteelJPY 13,200 ( USD 83.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )