Darts / 【Exclamation Darts】 LML Challenger 1.0 Hugo Leung Model Trainner 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | exclamation darts |
| Materials | Stainless |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 8.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 159.72 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/30 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Hugo Leung's LML Challenger 1.0 Trainer
Stainless steel barrel weighing only 8.0g.
Compared to the regular model "LML Challenger 1.0" which weighs 19.0g, the LML Challenger 1.0 Trainer weighs only 8.0g.
Hugo uses this barrel all the time to practice dart release.
He checks his body posture and position when he throws.
Hugo Leung (MAN-LOK LEUNG)
Born on March 29, 1999.
He is a young and hopeful player who has represented Hong Kong in many international tournaments.
His latest career is as follows.
ADA 2022
HKDFA Cup steel Tip Men's Open
-Champion
ADA 2022
Hong Kong Open Men's Top Gun
-1st runner up
SUPER DARTS Scheduled to compete
Specifications
Material: Stainless steel
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter:6.8mm
Barrel weight: 8.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Hugo Leung Model Items
-
CONDOR
AXE WINGS OF THE SWORD Hugo Leung Model Small Medium MIXJPY 1,879 ( USD 11.75 )
-
TRiNiDAD
LHUGO TYPE2 Hugo Leung Model SteelJPY 14,800 ( USD 92.66 )
-
CONDOR
AXE WINGS OF THE SWORD Hugo Leung Model Standard Short MIXJPY 1,879 ( USD 11.75 )
-
Exclamation Darts
LML Challenger 1.0 Hugo Leung Model Trainner 2BAJPY 12,100 ( USD 75.75 )
-
Exclamation LML Challenger 1.0 Hugo Leung Model JPY 15,660 ( USD 98.04 )
-
CONDOR
AXE WINGS OF THE SWORD Hugo Leung Model Small Long MIXJPY 1,879 ( USD 11.75 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.31 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.18 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )