Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK Assegais2 Leonard Gates Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A long straight with a total length of 54.0mm with a double ring and vertical cut.
The main area is the entire surface, where the eye-catching brown and black color gives the impression of nobility, providing a stable grip no matter where you grip it.
Leonard Gates has fine-tuned the Aseguise II since the last one and completed it.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 54.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 18.0g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Leonard Gates Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type Assegais Leonard Gates Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Assegais Leonard Gates Model steelJPY 11,999 ( USD 75.60 )
-
MONSTER
SOLDIER Leonard Gates Model 2BAJPY 10,695 ( USD 67.38 )
-
L-Flight
flf2221 KiteJPY 764 ( USD 4.80 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK Assegais2 Leonard Gates Model SteelJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
MONSTER
SOLDIER II LEONARD GATES Model STEELJPY 12,018 ( USD 75.72 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )