Darts / 【DYNASTY】A-FLOW EL DORADO80 KANEKO KENTA MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Torpedo barrel specialized for rear grip.
The beautiful form has a characteristic grip zone where the grip "falls in" to either side with two steps of inverted R processing at the end.
A very rational dart with a simple design has been completed.
Specifications
Material: 80% tungsten
Length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Kenta Kaneko Model Items
-
L-Flight×DYNASTY
PPRO Kenta Kaneko Model Tear Drop WhiteJPY 850 ( USD 5.32 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"EL DORADO II"KANEKO KENTA MODEL No.5JPY 12,800 ( USD 80.20 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE "EL DORADO" KANEKO KENTA MODEL No.5JPY 9,799 ( USD 61.40 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EL DORADO6 KANEKO KENTA MODELJPY 15,800 ( USD 99.00 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EL DORADO6 Beyond KANEKO KENTA MODELJPY 15,800 ( USD 99.00 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EL DORADO5 KANEKO KENTA MODELJPY 14,300 ( USD 89.59 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )