Darts / 【one80】Aaron Morrison Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.7mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The center of the barrel has a shark cut, and the front and rear portions have a combination of ring cuts and vertical cuts.
The center has a shark cut and the front and rear parts have ring cuts and vertical cuts, making it easy to find the grip position.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.7mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
COOL PLAY SHIRT RVB Raymond van Barneveld 2017 3XLJPY 8,148 ( USD 51.84 )
-
FOOT
DODGE Truckin -Zip Parker- White MJPY 8,000 ( USD 50.89 )
-
TRiNiDAD
ARM SUPPORTER BIG LOGO XLJPY 2,017 ( USD 12.82 )
-
L-Flight
flf6161 ShapeJPY 764 ( USD 4.86 )
-
MONSTER
LEVERET II Ayaka Sasaki Model 2BA 18gJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
dma0112 JPY 770 ( USD 4.89 )