Darts / 【one80】Aaron Morrison Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The center of the barrel has a shark cut, and the front and rear portions have a combination of ring cuts and vertical cuts.
The center has a shark cut and the front and rear parts have ring cuts and vertical cuts, making it easy to find the grip position.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
CONTROL TAPERED Steel 21gRJPY 8,500 ( USD 54.08 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #045 BreadJPY 550 ( USD 3.49 )
-
unicorn
una0052JPY 2,017 ( USD 12.82 )
-
TARGET
["Aluminum"] tas1021JPY 561 ( USD 3.56 )
-
SHADE
Ryusei Azemoto Support T-SHIRT 2025 Black XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
SHADE
Ryusei Azemoto COLLABORATION T-SHIRT 2023 Black&Green LJPY 4,000 ( USD 25.45 )