Darts / 【COSMODARTS】Shunpei NOGE v2 Shunpei Noge Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The maximum diameter has been narrowed and the overall length has been lengthened to create a sharper silhouette than the previous model (Gao!!!!). The maximum diameter has been narrowed and the overall length has been lengthened to create a sharper silhouette.
In addition, the cut of the grip section has been drastically changed to improve grip.
This model was made in response to Noge's request for more stability.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Shunpei Noge Model Items
-
TARGET
HADES SHUNPEI NOGE Model GHOST LIMITED EDITION 2018JPY 24,241 ( USD 152.54 )
-
Fit Flight AIR
Shunpei Noge Model ver.3 StandardJPY 970 ( USD 6.10 )
-
TARGET
Shunpei - NOGE80JPY 6,518 ( USD 41.01 )
-
COSMODARTS
Shunpei NOGE v2 Shunpei Noge Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
COSMODARTS
GAOOO!!! Shunpei Noge ModelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight Air
Shunpei Noge4 Shunpei Noge Model Shape ClearJPY 970 ( USD 6.10 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )