Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE PHANTOM Edison Phung Model 210288
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The "BLACK MARQUE" series has attracted players from all over the world who are aiming for the top.
The specifications are designed for competition-oriented players.
Based on the opinions of players competing on the Pro Tour, each unique darts barrel was constructed.
Comes with "8FLIGHT&SHAFT", a visual depicting a pirate's voyage in the deep dark sea.
Pirates aim for the top and take a further leap forward.
~Fear the Deep
Black Marque ASIA
Three models of TARGET players representing Asia, Leslie Lee (Singapore), Edison Pang (Malaysia), and Attapol Upakalee (Thailand),
Black Marque series
Torpedo barrels feature a wide grip area
Gear grooves combined like gears and sharp wing cuts on the edges
The Malaysian player Edison's model actively incorporates a design familiar to Japanese players.
■Specs
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
MISSION DARTS Titan Pro Titanium Conversion Points Grooved Silver 26mm JPY 1,500 ( USD 9.53 )
-
TARGET
SWISS RVE Point Sliver 40mm 340239JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
JOKER DRIVER
EXTREME SKYRAY 2BAJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
Fit
GEAR Shaft fis8842 ["Normal"] ["Spin"]JPY 1,130 ( USD 7.19 )
-
Edge Sports
Flight Case edc0116 blueJPY 995 ( USD 6.32 )
-
STEAL
stc1413 BrownJPY 2,860 ( USD 18.19 )