Darts / 【Shot】Achieve Michael Smith Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Shot |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Designed by Shot Dartisans for PDC World Champion Michael Smith.
This barrel is a perfect match for Michael Smith.
The barrels are designed to enhance the techniques that keep champions on top and beat the world.
■Specs
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter: 6.2mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
MICHAEL SMITH Model Items
-
Shot
Believe Michael Smith Model 2BA 18gJPY 11,999 ( USD 75.18 )
-
UNICORN
CODE MICHAEL SMITH Model Steel 22g No.06055JPY 14,000 ( USD 87.72 )
-
Shot
Achieve Michael Smith Model 2BA 20gJPY 11,999 ( USD 75.18 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN MICHAEL SMITH 24G No.27821JPY 13,037 ( USD 81.68 )
-
Shot
Tenacious Michael Smith Model 2BA 18gJPY 14,410 ( USD 90.28 )
-
Shot
Tenacious Michael Smith Model Steel 24gJPY 14,410 ( USD 90.28 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )