Darts / 【Shot】Believe Michael Smith Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Shot |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The reliable gripping feel does not diminish even if the barrel diameter is changed.
The rear has a clean tungsten finish with a wide ring to keep the weight forward.
PDC World Champion Michael Smith's front version of this barrel.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
MICHAEL SMITH Model Items
-
Shot
Achieve Michael Smith Model Steel 24gJPY 11,999 ( USD 75.18 )
-
Shot
Achieve Michael Smith Model 2BA 20gJPY 11,999 ( USD 75.18 )
-
UNICORN
CODE MICHAEL SMITH Model Steel 22g No.06055JPY 14,000 ( USD 87.72 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN MICHAEL SMITH 22G No.27820JPY 13,037 ( USD 81.68 )
-
Shot
Tenacious Michael Smith Model Steel 24gJPY 14,410 ( USD 90.28 )
-
UNICORN
CODE MICHAEL SMITH Model Steel 24g No.06056JPY 14,000 ( USD 87.72 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )