Darts / 【Shot】Araw Rowby-John Rodriguez Dagat Mofrl Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Shot |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 53.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 158.96 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/21 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Designed with John Rodriguez to give players control over this barrel.
This barrel was created with the intention of finding the will to win.
The barrel is designed to allow for a comfortable grip and a smooth release.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 53.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.95 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.83 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.87 )
-
TARGET
PRIME SERIES XENO MOTOMU SAKAI Model 2BA 210838JPY 22,800 ( USD 143.42 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.27 )
-
S4
Fall of Venus Kuro ShinuchiJPY 26,400 ( USD 166.07 )