Darts / 【TRiNiDAD×TIGA】GOMECHU2 S-DARTS Limited
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.6g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The first limited edition model with black coating.
Collaboration again this year following last year!
TRiNiDAD×TIGA special model!
[GOMEZ]
YUKI YAMADA
[EMPRECHU]
YUKIE SAKAGUCHI
Outline and specs are based on GOMEZ14 (tungsten model only)
The ring cut and the characteristic triangle design cut are based on EMPRECHU3.
A special model incorporating the features of the two barrels!
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel weight: 22.6g
Standard: 2BA
Center of gravity: Semi-front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Yuki Yamada Model Items
-
CONDOR
AXE Un-Rai Yuki Yamada Model Small Long Clear BlackJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE Un-Rai Yuki Yamada Model Small Extra Long Clear BlackJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
TRiNiDAD×SANGREAL
Valz 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
CONDOR
AXE 120 Yuki Yamada Model Un-Rai Small Medium Clear BlackJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE 120 Yuki Yamada Model Un-Rai Small Medium Clear Black S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE Un-Rai Yuki Yamada Model Small Medium Clear SandJPY 1,879 ( USD 11.95 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.98 )