Darts / 【Harrows】BOXER BOMB 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Launched in 1994, the BOXER has become one of the most iconic darts Harrows has ever released,
It has remained one of the most popular darts in the Harrows series for 20 years.
Available in both parallel and bomb shapes, the BOXER combines precision knurling with a ring cut to provide a stable grip,
gives a stable grip.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter:6.8mm
Barrel weight: 16.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
DYNASTY
A-FLOW CRYSTAL LINE "DECAGON" 2BAJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BABE ZERO"KONNO AKIHO MODEL 2BAJPY 9,799 ( USD 61.74 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"LISA?〜THE OWL〜"Kim Hyojin ModelJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
collaboration Note-ready TOTALFAT Jose ModelJPY 13,800 ( USD 86.94 )