Darts / 【one80】Emorite 02 Steel 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.8mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.65mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Emorite series has a sandblast coated barrel.
There are four styles in this series to accommodate the various shapes that players require.
The 01 and 02 have a gold coating, while the 03 and 04 have a black coating.
Each model has a simple ring cut, yet the sandblasted finish provides a stable grip and release.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.8mm
Maximum diameter: 6.65mm
Barrel weight: 24g
Standard: Hard
Contents of set
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
wma0301 JPY 2,546 ( USD 16.20 )
-
TRIPLEIGHT
effort3 Rainbow95 AKIHIKO OWAKU MODEL 2BA 21.5gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
dna0505 JPY 3,240 ( USD 20.61 )
-
MASTER STROKE
T-shirts MIKURU SUZUKI United ver.1 Black XSJPY 3,565 ( USD 22.68 )
-
G's DARTS
BLADE?Kazuki Fukui modelJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
FLAGS
College Logo Sweat Shirt Burgundy MJPY 6,900 ( USD 43.90 )