Darts / 【one80】REIGN Ryo Nakai Model 2BA 21g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
One80 first model for Ryo Nakai, who is participating in the 2023 SOFT DARTS PROFESSIONAL TOUR "JAPAN".
A micro-cut is placed in the center to emphasize good release and finger release.
The slightly thicker maximum diameter makes it a good choice for those who have never played with a straight type before, or for those who do not like too strong a cut.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.8mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 21g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
The color may vary depending on the product. Please understand it beforehand.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Mariko Kimura COLLABO T-shirt Black XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
Harrows
SABRE POINT BLACK 32mmJPY 1,408 ( USD 8.95 )
-
L-Style L-Shaft Straight Rock Gradation Clear X Purple 260 JPY 1,020 ( USD 6.49 )
-
Harrows
BLACK STEELTIP POINTS 41mmJPY 880 ( USD 5.59 )
-
SHADE
Player collaboration pin badge Mariko KimuraJPY 1,500 ( USD 9.53 )
-
Harrows
BLACK STEELTIP POINTS 44mmJPY 880 ( USD 5.59 )