Darts / 【one80】ENDLESS Kaya Chan Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Micro Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Modeled after Kaya Chan, a player from Macau.
The combination of steerer cut and micro-cut barrels provides both a good hand release and finger hooking.
The front of the barrel has a wave shape to support the middle finger position of the 3 fingers.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 42.5mm
Max. diameter: 6.4mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
The color may vary depending on the product. Please understand it beforehand.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
POWER-9FIVE GENERATION-4 PHIL TAYLOR'S 95% Tungsten DARTS ORIGINAL SOFT 200929JPY 15,400 ( USD 97.98 )
-
TARGET
taa0551JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
Harrows
TWIN PACK Clear MediumJPY 583 ( USD 3.70 )
-
Fit Flight Air
Rika Okubo Model Standard MIXJPY 970 ( USD 6.17 )
-
harrows
V−WING No.7702JPY 220 ( USD 1.39 )
-
MONSTER
SPEED STAR No.5JPY 11,000 ( USD 69.98 )