Darts / 【Harrows】SHARD 2BA 20gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
SHARD is a dart with a symmetrical and precise ring cut along its entire length.
The streamlined contours match any grip.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 49.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 18.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
RAFALE2 Saori Miyamoto Model SteelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
TRiNiDAD
ArmSupporter Native American Yuki Yamada Model LJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
G's DARTS
X-GRANDE III Daishin Jitoku ModelJPY 10,800 ( USD 68.71 )
-
GSD
GSD Camo-T 2020/Hoddie XXLJPY 7,000 ( USD 44.53 )
-
CONDOR
AXE Rose of the Heart Natsumi Iwata Model Small Long Black S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2BA 20g 210366JPY 13,800 ( USD 87.80 )