Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Yoshihisa Baba Yoshihisa Baba Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The Yoshihisa Baba v4 is a retuned version of the Yoshihisa Baba v4 with the same main grips and weight.
This is an ideal entry-level model with a full set of features and an affordable price.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Yoshihisa Baba Model Items
-
COSMODARTS
Yoshihisa Baba v4 Yoshihisa Baba model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Darts Studio Macau DSM TOURNAMENT CASE Yoshihisa Baba Model JPY 4,400 ( USD 27.68 )
-
COSMODARTS
Bliss Yoshihisa Baba modelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight
Yoshihisa Baba Model shape whiteJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
Bliss3 Yoshihisa Baba model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Yoshihisa BabaJPY 5,000 ( USD 31.46 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )