Darts / 【DYNASTY】A-FLOW GLASH80 HIROKAZU OSAKI Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The Yuichi Osaki model, which was the second A-FLOW model ever released and boasted great popularity, is back in the A-FLOW80 series!
The strong and powerful body, aggressive flight, and outstanding straight-line performance are unparalleled.
The super strong ring cut and the wing cut placed at the taper angle from the maximum diameter of 7.8mm will not betray your expectations.
Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 39.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Hirokazu Osaki Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE GLASH HIROKAZU OSAKI Model 19gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TIGA
Zero Gravity3 Hirokazu Osaki Model 2BAJPY 12,100 ( USD 76.23 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Entertainer HIROKAZU OSAKI MODEL 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TIGA
Zero Gravity3 Hirokazu Osaki Model SteelJPY 12,100 ( USD 76.23 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE GLASH HIROKAZU OSAKI Model limited edition 2BA 18gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW GLASH80 HIROKAZU OSAKI ModelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )