Darts / 【Pro.VISION JAPAN】Stille Yutaka Sunakawa Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Provisions Japan |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.6mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Yutaka Sunakawa Model
The popular straight shape with a firm grip cut provides a stable release.
The darts are made with 80% tungsten, which goes against the recent mainstream,
By filling the darts with the player's desired weight, the weight of the darts can be felt more than the weight of the darts.
Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 51.6mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 19g
Standard: Hard
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Model Items
-
Pro.VISION JAPAN
Stille Yutaka Sunakawa Model SteelJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
L-Flight×Pro.VISION JAPAN
PRO Yutaka Sunakawa Model Shape BlackJPY 880 ( USD 5.59 )
-
【L-Flight】】PRO Yutaka Sunakawa Model ver.1 Shape KAMI MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
Pro.VISION ZERO
Stille Type2 Yutaka Sunakawa Model 2BAJPY 15,400 ( USD 97.98 )
-
【L-Flight】】PRO Yutaka Sunakawa Model ver.1 Shape Black JPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight×Pro.VISION JAPAN
PRO Yutaka Sunakawa Model Shape WhiteJPY 880 ( USD 5.59 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )