Darts / 【one80】Panther H 2BA 16g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
One80's new 80% tungsten series.
The lineup includes three different series with different overall lengths and maximum diameters.
This is a simple and unobtrusive series with black and green color accents.
The H series has a necked grip section.
The nape makes the grip position easier to recognize and prevents finger slippage.
This series is recommended for those who have a tendency to have a different release each time.
Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 46.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 16g
Standard: 2BA
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )