Darts / 【TARGET】STEPHEN BUNTING Model G5 SWISS POINT 22g 190313
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
PDC MASTERS 2024 Champion Stephen Bunting Model
The radial cut at the front of the barrel and the milled oval shape cut at the rear provide a unique grip.
The material used is 95% tungsten, and the shaft is set with a PRO GRIP EVO SHAFT made of aluminum and plastic to accommodate users who grip the last part of the barrel.
Specifications
Material: 95% tungsten
Length: 47.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Point used: 340005 SWISS GOLD POINT 26mm
BULLET Model Items
-
TARGET
TARGET STEPHEN BUNTING 95K STEPHEN BUNTING MODEL SWISS POINT 22g 190410JPY 18,800 ( USD 118.39 )
-
TARGET
THE BULLET GENERATION-3 STEPHEN BUNTING STEEL 25gJPY 10,000 ( USD 62.97 )
-
TARGET
STEPHEN BUNTING Model G5 PRO ULTRA. Standard 3set 337720JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
THE BULLET GENERATION-3 STEPHEN BUNTING STEEL 12gJPY 10,000 ( USD 62.97 )
-
TARGET
STEPHEN BUNTING Model G5 SWISS POINT 22g 190313JPY 16,800 ( USD 105.79 )
-
TARGET
TARGET STEPHEN BUNTING 95K STEPHEN BUNTING MODEL SWISS POINT 23g 190411JPY 18,800 ( USD 118.39 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
SHARD ULTRA CROME FLIGHT KITE COPPER 333070JPY 300 ( USD 1.88 )
-
TARGET
PRO GRIP Shaft MULTIPACK Short 3set Red Blue White 380383JPY 1,280 ( USD 8.06 )
-
Fit Flight Air
fif3626 ShapeJPY 275 ( USD 1.72 )
-
TARGET
DARRYL FITTON G2 2BA 210010JPY 10,000 ( USD 62.97 )
-
TARGET
PRO GRIP Shaft White Intermediate 3set 380237JPY 1,280 ( USD 8.06 )